/images/library/66c494df-0894-4074-ad55-d8af763916d5.jpg

 

HAKKIMIZDA

Durukan Şekerleme 1993 yılında ilk olarak en çok tanındığı lolipop kategorisinde üretime başlayarak Durukan Lolipop markası ile ülke çapında tanınmıştır.

2003 yılında PepsiCo-Frito Lay firması ile yapılan özel anlaşma neticesinde bir PepsiCo-Frito Lay markası olan yerel Rocco markasının lolipop ürünlerinin tek tedarikçisi olmuştur. Lolipop kategorisi aynı zamanda Rocco markasının ilk lanse edildiği ve tanındığı ürün grubudur. Rocco markasının gösterdiği üstün başarı ve kazandığı yüksek pazar payı neticesinde 2007 yılında PepsiCo-Frito Lay ile özel bir anlaşma imzalanarak Türkiye pazarında bu firmaya ayrıcalık tanınmış ve bütün satış markalı satış odağını ihracat kanallarına vermiştir. Durukan Şekerleme halen Rocco markalı lolipoplar ile Türkiye lolipop pazarının %45 üstünde bir pazar payına sahiptir.

Aynı zamanada, Durukan markalı ürünler dünya çapında her yerde; Amerika, Avrupa Ülkeleri, Ortadoğu, Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinde satılmaktadır. Bu pazarlarda yüksek kapasiteli ve kaliteli ürünler olarak bilinen Durukan markalı ürünler bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

2014 yılında Durukan Şekerleme yeni fabrikasını tamamlayarak taşınmış ve 2015 yılında bütün ürün grupları Durukan U ve Durukan Jox markaları şemsiyesi altına alınmıştır. Durukan U Markası içerisinde U Pops - Lolipop, U Too - Draje Chewy, U Rock - Sıkı Şeker, U Strip - Strip (Ferahlatıcı Film Şeker) alt ürün grupları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Durukan Jox markasını yassı lolipop ve lezzetli içi dolgulu bonbon ürünlerini yeni bir çocuk kategorisini adı altında lansmanını yapmıştır.

Bu yeni ürün gamı içerisinde en ilgi çekici ürün "çiğnenebilir draje şeker"'in bilimsel ve üretim hazırlığı araştırmaları 3 yıl sürmüş ve sonuçları çok başarılı olmuştur. Durukan şekerleme bu başarısı ile alanda dünya çapında ikinci büyük üretici olmuştur.

Durukan Şekerleme AIB, BRC, IFS, Sedex, ISO 9001, ISO 22000, Koşer ve Helal sertifikalarının hepsinin bulunduğu yeni üretim tesisinde faaliyet göstermektedir.

Durukan Şekerleme yüksek kaliteli ürünleri inovatif ve etkili çözümlerle yapma becerisi onun tüketici odaklı ürünleri kolaylıkla üretmesini ve bu sayede 50’den fazla ülkeye hem kendi markalı ürünlerini hem de fason markalı ürünlerin ihracatını yapmasını sağlamıştır.

Fabrikamız Ankara ‘da bulunmaktır. Satış ve Pazarlama Direktörlüğü İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde Atatürk Havalimanı’nın yanında 2015 yılında faaliyete geçmiştir.

 

Durukan Şekerleme dünyanın her yerindeki partnerleri ile dürüst, yüksek kaliteli, standardize olmuş ürünlerle, zamanında ve yüksek standartlarda hizmet ve destek vermeyi amaçlamış ve sağlıklı ve sürdürülebilir ticaret yapmayı hedeflemiştir.

  

MİSYON

Kendi kategorimizdeki ihracat pazarına olan hakimiyetimiz, güçlü iş ortakları ve üst sınıf bir yönetim ekibiyle çalışıyor olmamızın yanı sıra yenilikçi, rekabetçi ve hijyenik ürünler ile tüketici ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayabilmemizden gelmektedir.

 

VİZYON

Müşterilerimizi ve ekibimizi mutlu edecek yüksek kalitede, eğlenceli ve günümüze uygun bir ürün portfolyosu geliştirerek şekerleme dünyasında öncü ve profesyonel bir şirket olmaktır.

 

DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük ve Adil Davranma 

Durukan Şekerleme çalışanları olarak ilişki içinde olduğumuz tüm kişi ve kurumlarla ilişkilerimizde ve her konuda dürüst ve adil davranmalıyız. Şirketimizin ismi bizim için gurur kaynağıdır ve ilişkide olduğumuz herkeste güven duygusu çağrıştırmalıdır.

Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak anlamak, kapsamlı bir şekilde değerlendirerek yanıtlamak ve sürekli müşteri odaklı yaşamak, Durukan Şekerleme hedeflerinin ve kültürünün bir parçasıdır.

Bireye Saygı

Durukan Şekerleme’ de hiçbir şekilde ayrımcılık yapılmaz. İletişim açık, sık, samimi ve saygılı olmalı, çalışanlar birbirine değer vermeli ve dinlemelidir. Şirkette kişilerin özel hayatlarına saygılı, adil, yapıcı ve farklı fikirlerin özgürce söylendiği bir güven ortamının oluşmasına herkes katkıda bulunmalıdır.

Yenilikçilik

Durukan Şekerleme ürünlerinin, hizmetlerinin, iş yapış şekillerinin ve süreçlerin hem şirket çalışanları hem de müşteriler için daha etkin ve verimli olmasını sağlayacak yenilikler bulmak ve uygulamak temel hedeflerdendir. 

Takım Çalışması

Durukan Şekerleme’ de başarılı bir kurum olmak ve müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için, kurumsal ve coğrafi sınırlar kaldırılarak beraber çalışma kültürü benimsenmektedir. Çalışanların tüm yetenek ve bilgilerini hem bireysel çalışmalarında hem de takım içerisinde şirkete kazandırmaları beklenmektedir.

Liderlik 

Durukan Şekerleme’ de her seviyede liderlik yaratılması amaçlanmaktadır. Liderler, şirketin hedefleri doğrultusunda vizyon yaratan ve bunu paylaşarak zor hedefleri başarmak için öne çıkan, kişileri yönlendiren, yetkinleştiren ve teşvik eden, bireysel ve takım başarısını ortaya çıkaran kişilerdir. Liderler, fikirlerin paylaşılması, desteklenmesi ve en iyi iş yapma usullerinin şirket içinde yaygınlaşması için tüm çalışanlarla iyi ilişkiler içinde olurlar. Bu bağlamda, Durukan Şekerleme’ de tüm yöneticiler sorumlu oldukları çalışanlara rol model ve mentor olmalıdır.

Verimlilik

Durukan Şekerleme’ de amaçlara yönelik sonuç almak ve en verimli şekilde çalışmak hedeflenmektedir. Durukan Şekerleme çalışanları bir işi yapmaya kendini adadığında, o işi mümkün olan en iyi, en doğru ve en verimli şekilde zamanında tamamlamalı ve o işi bir dahaki sefere daha da iyi yapmanın yollarını aramalıdır.

Sosyal Sorumluluk

Durukan Şekerleme, daha iyi bir toplum çevre için gönüllü olarak katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda, şirket tedarikçileri veya iş ortaklarının da insan hakları, işçi sağlığı-güvenliği ve iş ortamının korunması gibi konularda uluslararası normlara uyumunun gözetilmesi esastır.

Çevreyi Koruma

Şirketin, tedarikçilerinin ve iş ortaklarının çalışmalarında çevreye zarar vermemeye özen göstermeleri gerekmektedir.

Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik

Şirketin mali raporlarının şeffaflıkla paylaşılması veya şirketin imkânlarının yöneticiler tarafından şahsi çıkarları için kullanılmaması vb. konular Durukan Şekerleme değerleri açısından önem arz etmektedir. Diğer bir ifade ile Durukan Şekerleme’ de şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim tarzı benimsenmektedir.

Sürekli İyileştirme

Durukan Şekerleme’nin amaçlarına ulaşması için izlediği yollardan en önemlisi; her geçen günün bir önceki günden daha iyi olması için sürekli çaba sarf etmektir. Sıfır hataya yaklaşmak, verimliliği maksimum düzeye çıkarmak, %100 müşteri tatmini ve bağlılığı sağlamak için bünyesindeki çalışanların tam katılımıyla Durukan Şekerleme temel faaliyeti olarak ‘sürekli iyileştirme’ anlayışını esas almaktadır.

Yalınlık

Durukan Şekerleme, tüm faaliyetlerini mükemmelleştirme ve maksimum ürün kalitesini yakalamak amacıyla, ürün yaratma sürecini israftan arındırarak sadeleştiren yalın üretim anlayışını benimsemektedir. Yalın ve şeffaf bir anlayış ile şirket bünyesindeki tüm çalışanlar sistemin bütününü görebilmeli ve değer yaratabilmelidir.

Eşitlik

Durukan Şekerleme her zaman, bilim ve felsefe ışığında, çağdaş toplum değerlerini temel alarak, ülke ve milletin medeni refah düzeyini yüksekte tutmayı amaçlamaktadır. Durukan Şekerleme’ de, hiçbir düşünce, inanç, cinsiyet, renk, dil, coğrafya farkı gözetmeksizin bu amacı kendine amaç edinmiş çalışanları ile eşitçe bir çalışma kültürü benimsenmektedir.​

 

SERTİFİKALAR

BİZE ULAŞIN

DURUKAN ŞEKERLEME San. Tic. A.Ş


İstanbul Ofis

Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi No:10 İDTM A2 Blok Kat: 14/424 34149 Bakırköy - İstanbul / Türkiye Tel: +90 (212) 578 37 56 Fax: +90 (212) 578 73 73 E-Posta: export@durukan.com.tr

Fabrika

A.S.O 1. Organize Sanayi Bölgesi Dağıstan Caddesi No:11 06935 Sincan - Ankara / Türkiye Tel: +90 312 268 71 71 Fax: +90 312 268 73 73 E-Posta: customer@durukan.com.tr

Saraybosna Ofis

Hasana Merdžanovića bb, 71320 Vogošća, Sarajevo, Bosna i Hercegovina