/images/library/66c494df-0894-4074-ad55-d8af763916d5.jpg

 

HAKKIMIZDA

Durukan Şekerleme 1993 yılında ilk olarak en çok tanındığı lolipop kategorisinde üretime başlayarak Durukan Lolipop markası ile ülke çapında tanınmıştır.

2003 yılında PepsiCo-Frito Lay firması ile yapılan özel anlaşma neticesinde bir PepsiCo-Frito Lay markası olan yerel Rocco markasının lolipop ürünlerinin tek tedarikçisi olmuştur. Lolipop kategorisi aynı zamanda Rocco markasının ilk lanse edildiği ve tanındığı ürün grubudur. Rocco markasının gösterdiği üstün başarı ve kazandığı yüksek pazar payı neticesinde 2007 yılında PepsiCo-Frito Lay ile özel bir anlaşma imzalanarak Türkiye pazarında bu firmaya ayrıcalık tanınmış ve bütün satış markalı satış odağını ihracat kanallarına vermiştir. Durukan Şekerleme halen Rocco markalı lolipoplar ile Türkiye lolipop pazarının %45 üstünde bir pazar payına sahiptir.

Aynı zamanada, Durukan markalı ürünler dünya çapında her yerde; Amerika, Avrupa Ülkeleri, Ortadoğu, Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinde satılmaktadır. Bu pazarlarda yüksek kapasiteli ve kaliteli ürünler olarak bilinen Durukan markalı ürünler bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

2014 yılında Durukan Şekerleme yeni fabrikasını tamamlayarak taşınmış ve 2015 yılında bütün ürün grupları Durukan U ve Durukan Jox markaları şemsiyesi altına alınmıştır. Durukan U Markası içerisinde U Pops - Lolipop, U Too - Draje Chewy, U Rock - Sıkı Şeker, U Strip - Strip (Ferahlatıcı Film Şeker) alt ürün grupları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Durukan Jox markasını yassı lolipop ve lezzetli içi dolgulu bonbon ürünlerini yeni bir çocuk kategorisini adı altında lansmanını yapmıştır.

Bu yeni ürün gamı içerisinde en ilgi çekici ürün "çiğnenebilir draje şeker"'in bilimsel ve üretim hazırlığı araştırmaları 3 yıl sürmüş ve sonuçları çok başarılı olmuştur. Durukan şekerleme bu başarısı ile alanda dünya çağında ikinci büyük üretici olmuştur.

Durukan Şekerleme AIB, BRC, IFS, Sedex, ISO 9001, ISO 22000, Koşer ve Helal sertifikalarının hepsinin bulunduğu yeni üretim tesisinde faaliyet göstermektedir.

Durukan Şekerleme yüksek kaliteli ürünleri inovatif ve etkili çözümlerle yapma becerisi onun tüketici odaklı ürünleri kolaylıkla üretmesini ve bu sayede 50’den fazla ülkeye hem kendi markalı ürünlerini hem de fason markalı ürünlerin ihracatını yapmasını sağlamıştır.

Fabrikamız Ankara ‘da bulunmaktır. Satış ve Pazarlama Direktörlüğü İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde Atatürk Havalima’nın yanında 2015 yılında faaliyete geçmiştir.

 

Durukan Şekerleme dünyanın her yerindeki partnerleri ile dürüst, yüksek kaliteli, standardize olmuş ürünlerle, zamanında ve yüksek standartlarda hizmet ve destek vermeyi amaçlamış ve sağlıklı ve sürdürülebilir ticaret yapmayı hedeflemiştir.

  

MİSYON

Kendi kategorimizdeki ihracat pazarına olan hakimiyetimiz, güçlü iş ortakları ve üst sınıf bir yönetim ekibiyle çalışıyor olmamızın yanı sıra yenilikçi, rekabetçi ve hijyenik ürünler ile tüketici ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayabilmemizden gelmektedir.

 

VİZYON

Müşterilerimizi ve ekibimizi mutlu edecek yüksek kalitede, eğlenceli ve günümüze uygun bir ürün portfolyosu geliştirerek şekerleme dünyasında öncü ve profesyonel bir şirket olmak

 

DEĞERLERİMİZ

En iyi kalite ürünler, standardize tedarik

Yüksek kalite ve işletme sertifikaları

İş ortaklarımıza destek ve sürdürülebilir servis

Saygın çalışma ortamı

Şeffaflık

Dürüstlük

Danışma ve sosyal ağ

İş güvenliği

Çalışanların kişisel bilgilerinin mahremiyeti

Kültürel çeşitlilik

Fırsat eşitliği

 

SERTİFİKALAR

BİZE ULAŞIN

DURUKAN ŞEKERLEME San. Tic. A.Ş


İstanbul Ofis

Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi No:10 İDTM A2 Blok Kat: 14/424 34149 Bakırköy - İstanbul / Türkiye Tel: +90 (212) 578 37 56 Fax: +90 (212) 578 73 73 E-Posta: export@durukan.com.tr

Fabrika

A.S.O 1. Organize Sanayi Bölgesi Dağıstan Caddesi No:11 06935 Sincan - Ankara / Türkiye Tel: +90 312 268 71 71 Fax: +90 312 268 73 73 E-Posta: customer@durukan.com.tr

Saraybosna Ofis

Hasana Merdžanovića bb, 71320 Vogošća, Sarajevo, Bosna i Hercegovina