Durukan Şekerleme

TARİHÇE

DURUKAN
MARKASININ
KURULMASI

1976

ŞEKERLEME
ÜRÜNLERİNE
ODAKLANILDI

1993

PEPSI CO &
FRITO LAY
TEDARİKÇİSİ OLMA

1995

SAP
KULLANILMAYA
BAŞLANDI

2006

ODTÜ
YILIN GİRİŞİMCİLİK
ÖDÜLÜ

2011

AR&GE
MERKEZİ
AÇILIŞI

2017

Şirket Profili

Durukan ailesi 1976 yılından itibaren distribütör, toptancı ve süpermarket sahibi olarak gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Durukan, işi büyütme vizyonuyla 1993 yılında şekerleme ürünleri üreticisi olmaya odaklandı. Durukan Şekerleme, ilk olarak iç pazarda Durukan markası altında satış yapmak için lolipop ürünleri üretmeye başladı. Şirket daha sonra Durukan markasıyla ihracat satışlarında büyümüştür.

2003 yılında PepsiCo-Frito Lay firması ile yapılan özel anlaşma neticesinde Rocco markalı lolipop ürünlerinin tek tedarikçisi olmuştur. Durukan bunun yanı sıra “Rocco Rengarenk", “Rocco Bonbon" ve “Rocco Lolipop" ürün gruplarını üretmektedir.

Durukan markalı ürünler dünya çapında her yerde; Amerika, Avrupa Ülkeleri, Ortadoğu, Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinde satılmaktadır. Bu pazarlarda yüksek kapasiteli ve kaliteli ürünler olarak bilinerek bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

2014 yılında Durukan Şekerleme yeni fabrikasını tamamlayarak taşınmış ve 2015 yılında bütün ürün grupları Durukan U ve Durukan Jox markaları şemsiyesi altına alınmıştır. Güncel trendleri takip ederek yaratılan U markasıyla genç kitleye ilham verebilmek hedeflenirken, Eğlence ve sürprizlerle dolu olan Jox markasıyla anneler ve çocuklar hedeflenmektedir.

Bu yeni ürün gamı içerisinde en ilgi çekici ürün "çiğnenebilir draje şeker"’in bilimsel ve üretim hazırlığı araştırmaları 3 yıl sürmüş ve sonuçları çok başarılı olmuştur. Durukan şekerleme bu başarısı ile alanda dünya çağında ikinci büyük üretici olmuştur.

Durukan Şekerleme birçok lezzette çiğnenebilir şekerlemeler, sakızlı ve toz dolgulu ve farklı aromalı lolipoplar, 2 renkli meyve sulu lolipoplar, sıvı ve sakız birden çok farklı aromalı dolgulu sert bonbon şekerlemeler ve meyveli, ekşili yassı lolipoplar üretmektedir.

Durukan Şekerleme AIB, BRC, IFS, Sedex, GMP, ISO 9001, ISO 22000, Koşer ve Helal sertifikalarının hepsinin bulunduğu yeni üretim tesisinde faaliyet göstermektedir.

Durukan Şekerleme yüksek kaliteli ürünleri inovatif ve etkili çözümlerle yapma becerisi onun tüketici odaklı ürünleri kolaylıkla üretmesini ve bu sayede 50’den fazla ülkeye hem kendi markalı ürünlerini hem de fason markalı ürünlerin ihracatını yapmasını sağlamıştır.

Durukan Şekerleme, yüksek kalitede ürün ve hizmet sunarak uzun vadeli sürdürülebilir, başarılı iş ortaklıkları kurmak için isteklidir.

DEĞERLERİMİZ

Durukan Şekerleme çalışanları olarak ilişki içinde olduğumuz tüm kişi ve kurumlarla ilişkilerimizde ve her konuda dürüst ve adil davranmalıyız. Şirketimizin ismi bizim için gurur kaynağıdır ve ilişkide olduğumuz herkeste güven duygusu çağrıştırmalıdır.

Müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak anlamak, kapsamlı bir şekilde değerlendirerek yanıtlamak ve sürekli müşteri odaklı yaşamak, Durukan Şekerleme hedeflerinin ve kültürünün bir parçasıdır.

Durukan Şekerleme ürünlerinin, hizmetlerinin, iş yapış şekillerinin ve süreçlerin hem şirket çalışanları hem de müşteriler için daha etkin ve verimli olmasını sağlayacak yenilikler bulmak ve uygulamak temel hedeflerdendir.

Durukan Şekerleme’ de başarılı bir kurum olmak ve müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için, kurumsal ve coğrafi sınırlar kaldırılarak beraber çalışma kültürü benimsenmektedir. Çalışanların tüm yetenek ve bilgilerini hem bireysel çalışmalarında hem de takım içerisinde şirkete kazandırmaları beklenmektedir.

Durukan Şekerleme’ de her seviyede liderlik yaratılması amaçlanmaktadır. Liderler, şirketin hedefleri doğrultusunda vizyon yaratan ve bunu paylaşarak zor hedefleri başarmak için öne çıkan, kişileri yönlendiren, yetkinleştiren ve teşvik eden, bireysel ve takım başarısını ortaya çıkaran kişilerdir. Liderler, fikirlerin paylaşılması, desteklenmesi ve en iyi iş yapma usullerinin şirket içinde yaygınlaşması için tüm çalışanlarla iyi ilişkiler içinde olurlar. Bu bağlamda, Durukan Şekerleme’ de tüm yöneticiler sorumlu oldukları çalışanlara rol model ve mentor olmalıdır.

Durukan Şekerleme’ de amaçlara yönelik sonuç almak ve en verimli şekilde çalışmak hedeflenmektedir. Durukan Şekerleme çalışanları bir işi yapmaya kendini adadığında, o işi mümkün olan en iyi, en doğru ve en verimli şekilde zamanında tamamlamalı ve o işi bir dahaki sefere daha da iyi yapmanın yollarını aramalıdır.Değer Açıklaması Giriniz

Durukan Şekerleme, daha iyi bir toplum çevre için gönüllü olarak katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda, şirket tedarikçileri veya iş ortaklarının da insan hakları, işçi sağlığı-güvenliği ve iş ortamının korunması gibi konularda uluslararası normlara uyumunun gözetilmesi esastır.

Şirketin, tedarikçilerinin ve iş ortaklarının çalışmalarında çevreye zarar vermemeye özen göstermeleri gerekmektedir.

Şirketin mali raporlarının şeffaflıkla paylaşılması veya şirketin imkânlarının yöneticiler tarafından şahsi çıkarları için kullanılmaması vb. konular Durukan Şekerleme değerleri açısından önem arz etmektedir. Diğer bir ifade ile Durukan Şekerleme’ de şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim tarzı benimsenmektedir.

Durukan Şekerleme’nin amaçlarına ulaşması için izlediği yollardan en önemlisi; her geçen günün bir önceki günden daha iyi olması için sürekli çaba sarf etmektir. Sıfır hataya yaklaşmak, verimliliği maksimum düzeye çıkarmak, %100 müşteri tatmini ve bağlılığı sağlamak için bünyesindeki çalışanların tam katılımıyla Durukan Şekerleme temel faaliyeti olarak ‘sürekli iyileştirme’ anlayışını esas almaktadır.

Durukan Şekerleme, tüm faaliyetlerini mükemmelleştirme ve maksimum ürün kalitesini yakalamak amacıyla, ürün yaratma sürecini israftan arındırarak sadeleştiren yalın üretim anlayışını benimsemektedir. Yalın ve şeffaf bir anlayış ile şirket bünyesindeki tüm çalışanlar sistemin bütününü görebilmeli ve değer yaratabilmelidir.Değer Açıklaması Giriniz

Durukan Şekerleme her zaman, bilim ve felsefe ışığında, çağdaş toplum değerlerini temel alarak, ülke ve milletin medeni refah düzeyini yüksekte tutmayı amaçlamaktadır. Durukan Şekerleme’ de, hiçbir düşünce, inanç, cinsiyet, renk, dil, coğrafya farkı gözetmeksizin bu amacı kendine amaç edinmiş çalışanları ile eşitçe bir çalışma kültürü

Logo

Durukan Şekerleme San. Tic. A.Ş.

İstanbul Pazarlama & Satış OFİSİ

Mahmutbey Mahallesi 2414. Sokak YT Blok
No:5 Kat:6 İç Kapı No:67 Tepe Plaza İstoç
34218 Bağcılar - İstanbul / Türkiye Phone: +90 (212) 578 37 56
Fax: +90 (212) 578 73 73
  Email: [email protected]

Genel Merkez & Fabrika

A.S.O 1. Organize Sanayi Bölgesi
Dağıstan Caddesi No:11
06935 Sincan - Ankara / TURKEY - Türkiye
Phone: +90 (312) 268 71 71
Fax: +90 (312) 268 73 73
  Email: [email protected]